Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Istanbul iddiası: Neredeyse bütünü usulsüz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“İkili ilişkilerimizi değerlendireceğiz, Suriye başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası ilişkilerimizi ele alacağız. Ticaret hacmimiz geçen yıl yüzde 15’lik artışla 26 milyar dolara ulaşmış bulunuyor. Bu rakamın çok daha üzerinde bir potansiyele sahip olduğumuzu biliyorum. Ticaret hacmimizi nasıl geliştirebileceğimizi ele alma fırsatımız olacak.

“Bütün hazırlıklarımız yapılmış durumda. Bütün sınır boyundaki hazırlıklarımız olması gerekenle hazır durumdayız. O cümle var ya masadadır. Bir gece ansızın girilmesi gereken yere girebiliriz. Bu seyahatimizde ikili görüşmemizde ele alacağımız konulardır.

(Netanyahu’nun Batı Şeria vaadi)Netanyahu’nun yaptığı her iş uluslararası hukuka aykırıdır. Yasal olarak 48’den bu yana yasal olan hiçbir şey yok. BM’nin almış olduğu kararlara da aykırıdır. Tabii Amerika’yı arkalarına aldılar.

Seçim öncesi bir seçim yatırımı noktasında böyle bir adımın atılması, Ortadoğu’ya yeniden karanlık bir gelecek hazırlamaları kabul edilebilecek bir şey değildir. Bunu da ayrıca görüşeceğiz. Kesinlikle Batı Şeria Filistinlilerin topraklarıdır. Filistinlilerin yanında olmaya devam edeceğiz.

(Yerel seçimler) Neredeyse bütünü usulsüz. Böyle bir şey olduğu için bu yola başvuruluyor. Bu işin seçim süreci bitti. Bundan sonraki süreç bunun yargı sürecidir. Bunun patronajı YSK’dır. Burada YSK özellikle bütün siyasi partilerin demokratik haklarını kullanma noktasında bizim yine hukuk çerçevesinde koruma görevimiz var. Biz burada organize bazı suçlar gördük görüyoruz dedik. Bizlerde siyasi parti olarak bu organize suçları tespit etmiş durumdayız. Zaten YSK’ya giderken bu belge ve bilgilerle, hatta ve hatta televizyon tespitleri var. Bunlarla beraber nerede, nasıl, ne gibi yolsuzluklar yapılmış; veya boş apartmanlar, araziler ikamet olarak gösterilmek suretiyle oy kullanılmış; bütün bunlarla beraber bu adımı atacağız. Geçmişte Türkiye’de Yalova’da Ağrı!’da bunların örnekleri var. Yapılan seçimler var. Avrupa’ya bakıyorsunuz bazı eyaletlerde yeniden seçime gidiliyor. Çok az bir farkla seçimin kazanılması halkı rahatlatmaz diye düşünüyorum. Kalkıp da 13, 14 bin farkla seçimi kazandım havasına girmeye kimsenin hakkı yoktur. Burada bütün yasal olarak müracaat edilmesi gereken yer YSK’dır, il seçim kuruludur. Bu itiraz mercileri biter, netice de başımız gözümüz üstünedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.