Cumhur İttifakı’nda çatlak mı var? Seçimden önce Bahçeli: “1 oy fazla alan kazanır” Seçimden sonra Erdoğan: “13-14 bin oy farkla kimsenin kazandım demeye hakkı yok”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Istanbul seçimleriyle ilgili yaptığı açıklama sonrası Cumhur İttifakı’nda çatlak mı var? soruları gündeme taşındı.

Cumhur Ittifaki’nın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçimden önce yaptığı açıklamada millet iradesinin önemine değinerek “1 oy fazla alan kazanır ” demişti.

İttifakın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bugün yaptığı açıklamada İstanbul’da Ekrem İİmamoğlu’nun 15 bin oy farkla Belediye Başkanlığı seçimini kazanmasını ABD’deki secim süreciyle karşılaşırmış ve “13-14 bin oy farkla kimsenin kazandım demeye hakkı yok” açıklamasını yaptı.

Özellikle sosyal medyada geniş yankı bulan bu zor açıklamaların Cumhur Ittifakı içerisinde secim süreci ve halkın iradesiyle ilgili fikir ayrılıklar mı var sorularına neden oldu.

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise aralarında bir fikir ayrılığı olmadığını, Bahçeli’nin secim öncesi yaptığı açıklama ile Binali Yıldırım’ın olası küçük farklı zaferi için on aldığını iddia ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.