Cübbeli Ahmet’ten tepki çeken İmamoğlu yorumu: “Müslüman İmamoğlu’na nasıl rey verebilir?”

Medyatik yaşantısıyla bilinen İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinde Cübbeli Ahmet olarak da tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoglu hakkında, “Vatanını seven müslüman İmamoğlu’na nasıl rey verebilir?” yorumunda bulunarak eleştirilerin hedefi oldu.

Geçmişte adı skandallarla anılan Cübbeli’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İşte İmamoğlu, “Demirtaş siyasette aktifken çizdiği çizgiyi beğeniyordum… Bugün de hâlâ aynı kanaatteyim” sözüyle bu adamı beğeniyor! Vatanını seven bir Müslüman İmamoğlu’na nasıl rey verebilir?!” dedi. Cübbeli’ye tepki gösteren bazı sosyal medya kullanıcıları “Sayın Cübbeli hoca siz nereye adaysınız” tepkisinde bulundular.

FETÖ sonrasında devlet kademelerinde oluşan boslukalra farklı cemaatlere mensup kişilerin getirildiği ve cemaatlerin de daha fazla yer kapmak icin mücadele ettiğine dair iddiaların gündemde olduğu bir dönemde Cübbeli’nin açıkça siyasi kanaat ifade etmesi, “rekabet çok fazla galiba” yorumlarına neden oldu.

Cübbeli’ye tepki gösteren gazeteci Ismail Saymaz da tarikat ve cemaatlerin holdingleştigine dikkat çekerek, “Tarikat ve cemaatler artık siyasi tutum beyan ediyorlar. Çünkü her biri holdingleşmiştir. Şeyhleri yok, CEO’ları vardır. Ahıretle değil, dünyayla meşguldürler. Dünyayı kazanmak için ahreti kaybetmeyi göze almışlardır” dedi.

İNANÇ LİDERİ OLARAK CÜBBELİ AHMET

Mensubu olduğu cemaatin yeni gelir kapıları edinmesi için tartışmalara neden olan açıklamaları ve tanıtımlarıyla sık sık basında haberleri çıkan Cübbeli Ahmet, geçtiğimiz günlerde de “ısırdığı hurmayı” bir cemaat mensubuna vermesiyle dikkat çekmişti.

Cübbeli geçmişte, kişiyi kabin azabından koruyan hatta sorgu mesleklerine sorularına rahatça cevap vermelerini sağlayan “yakmayan kefen” ve 130 liraya İslam peygamberi Muhammed terliklerinin reklamını yapmıştı. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.