Cizre’de lise müdür yardımcısı kız öğrencileri taciz ediyor iddiası

Şırnak’ın Cizre ilçesinde lisede müdür yardımcısı olarak görevli şahsın kız öğrencileri taciz ettiği iddia ediliyor. Şahsın yetkili mercilere şikayet edilmesine rağmen herhangi bir adım atılmadığı ifade ediliyor.

Cizre merkez Anadolu Lisesi öğrencileri, müdür yardımcılarının kız öğrencilere uygunsuz mesajlar attığını iddia ederek yardım talebinde bulundular. Sosyal medyada paylaşılan bir gönderide müdür yardımcısı B.E’ye ait olduğu iddia edilen telefon numarasından bir kız öğrenciye atılan mesajlarda “Aslında yaşça büyüğüm. Böyle yazmam hoş olmadı” yazdığı görülüyor.

B.E’nin yetkili kurumlara şikayet edildiği ancak herhangi bir işlem dahi yapılmadığını ifade eden sosyal medya kullanıcısı, daha kötü olayların yaşanmaması için “acil” harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

Birden fazla öğrenciyi taciz ettiği iddia edilen B.E’nin lisede görevli öğretmenlere de bildirildiği ancak söz konusu öğretmenlerin olayı kapatmak istediklerini iddia edilen gönderide, anılan öğretmenlerden biriyle yapılan mesajlasmanın ekran görüntüsü de paylaşıldı.

Taciz olayının aylardır devam ettiği de ifade ediliyor. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.