CIA: Adolf Hitler Yaşıyor

Sovyetler Birliği ve sonra Rusya Federasyonu, Hitler ve ölmeden önce evlendiği eşi Eva Braun’un ciddi şekilde yanmış vücut kalıntılarının ellerinde olduğunu iddia ettiler. Ancak Ruslar, 2009 yılında cesetler üzerinde araştırma yapmasına izin verdikleri bir Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı bilim adamı tarafından utandırıldılar. İncelemeler sonrası, Hitler ve Braun olduğu iddia edilen cesetlerden, Hitler olduğu söylenenin aslında 20-40 yaş aralığında bir kadına ait olduğu ortaya çıktı. Rus istihbarat örgütü FSB, araştırmayı yapan Nick Bellantoni’nin sonuçlarını reddetti.

CIA web sitesinde yayımlanan bir belge eğer saçma değilse, büyük şok yaratacak nitelikte: Adolf Hitler yaşıyor.

Cimelody-3 kod adlı CIA istihbarat şefi, 29 Eylül 1955 günü daha önce Avrupa’da emri altında çalışan, şimdilerde Maracaibo’da ikamet eden bir arkadaşıyla temasa geçer. Cimelody-3’ün arkadaşı, eski SS mensubu Philip Citroen 1955 Eylül’ünün son günlerinde emin bir şekilde şunları bildirir, ”Adolf Hitler yaşıyor.” Devam eder, ”İkinci Dünya Savaşının üzerinden 10 yıl geçtiğine göre müttefikler artık Hitler’i bir savaş suçlusu olarak yargılamayacaklardır.”

Savunma Bakanlığından bir yetkili, ”kaynak, elde ettiği bilginin ‘Genel Merkez’e bildirilmeye değer olduğunu düşündü” dedi. Ayrıca, ”o zamanlarda bile, bu adamların buğday ve samanı (elde edilen bilgiyi doğrulatma) birbirinden ayırmak için yapmaları gereken çok şey vardı.”

Dahası, ortada bir de fotoğraf var. ”28 Eylül 1955’te, Cimelody-3’ün arkadaşı, kendisine daha önce bahsettiği fotoğrafa ulaşır. İddiasının gerçekliğini güçlendirmek amacıyla 29 Ekim 1955’te de Cimelody-3’e söz konusu fotoğrafı gösterir.”

foto hitler citroen ile ilgili görsel sonucu
1954 yılında Kolombiya’da çekildiği iddia edilen fotoğraf. Philip Citroen (sol) ve Adolf Schrittelmayor (sağ)

Gizliliği kaldırılan bir dosyada yer alan Tunga, Kolombiya’da çekildiği not düşülen fotoğrafta, ”Adolf Schrittelmayor” adında biri, arkadaşının yanında otururken görülür. Fotoğrafta sol tarafta duran kişi büyük olasılıkla Citroen ve sağ taraftaki ise kuşku götürmez bir şekilde Citroen’in iddia ettiği kişi, Adolf Hitler. Fotoğrafın arkasına: Adolf Schrittelmayor, Tunga, Kolombiya, 1954 notu düşülmüş.

Fotoğraftaki şahıs, açıkça, 30 Nisan 1945’te Kızıl Ordu’nun eline düşmemek için Berlin’deki sığınağında intihar eden Adolf Hitler’e benziyor. Güney Amerika’ya kaçan azılı Nazi üst düzey yöneticileriyle birlikte çok sayıda komplo teorisi üretildi, halen üretiliyor.


Hitler Nerede?

Hitler’i konu edinen teorilerin odağındaki ülke Kolombiya değil, Arjantin. Hitler’in Arjantin’e kaçtığı ve insanlık tarihindeki en kanlı çarpışmalar esnasında sahip olduğu görünüş ile ismini değiştirerek saklandığını ileri sürülüyor.  Amerikan Gizli Servisi, savaş devam ederken, 1944 yılında Hitler’in olası kılık değiştirmesiyle alakalı fotoğraflar yayımlamıştı.

Sovyetler Birliği ve sonra Rusya Federasyonu, Hitler ve ölmeden önce evlendiği eşi Eva Braun’un ciddi şekilde yanmış vücut kalıntılarının ellerinde olduğunu iddia ettiler. Ancak Ruslar, 2009 yılında cesetler üzerinde araştırma yapmasına izin verdikleri bir Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı bilim adamı tarafından utandırıldılar. İncelemeler sonrası, Hitler ve Braun olduğu iddia edilen cesetlerden, Hitler olduğu söylenenin aslında 20-40 yaş aralığında bir kadına ait olduğu ortaya çıktı. Rus istihbarat örgütü FSB, araştırmayı yapan Nick Bellantoni’nin sonuçlarını şiddetli bir şekilde reddetti.

Savunma Bakanlığı yetkilisi, ”Sovyetlerin, onları ele geçirme (intihardan sonra) hikayesi birçok tutarsızlıkla dolu” dedi. Ayrıca, ” görünen, ABD ve SSCB’nin Hitler’in ölmediği konusunda ciddi şüphelere varmış. Berlin düştüğünde (Nazi yenilgisi: SSCB, ABD, Fransa, İngiltere işgali) vahşi Batıyı andırıyordu. Bu karışıklıktan istifade eden çok sayıda Nazi yöneticisi sahte isim ve kimliklerle Sovyet kamplarından kurtulmayı başardı, bazıları ölülerin kıyafetlerini giyerek daha önceden varlığı bilinen kaçış ağlarını kullanarak kaçmayı başardılar… ABD istihbaratının elinde Hitler’in yaşlandırma teknikleri kullanılarak elde edilmiş fotoğrafları da mevcut” diye ekledi.  Hala, basının baskısı karşısında konuşmak zorunda kalan ABD’li yetkililer, Hitler’in Güney Amerika’ya kaçma olasılığına %5 şans veriyorlar.

Birçok şüpheye rağmen, Sovyetlerin hikayesi, Hitler’in Güney Amerika’ya kaçtığı iddiasından daha basit ve akla yatkın görünüyor.

♦ CIA Belgesi: 

https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/HITLER%2C%20ADOLF_0003.pdf

♦ Kaynak: ♦

http://nationalinterest.org/blog/buzz/1955-cia-document-reported-hitler-survived-world-war-ii-25511

♦ Çeviri/Haber:♦

Enes Kahrıman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.