CHP’li isimden dikkat çekici iddia: Binali Yıldırım sürecin uzamasından rahatsız

Yerel seçimin ardından AKP’nin itirazlarıyla İstanbul’daki oy sayımı devam ediyor. CHP’den alınan bilgiye göre oyların yüzde 80’i sayıldı. Buna göre CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu,AKP’li rakibi Binali Yıldırım‘ın 16 bin 380 oyla önünde görünüyor. AKP’ye göreyse oyların yüzde 70’i sayıldı ve aradaki fark 16 bin 442. Geçersiz oyların sayımı için ilçe seçim kurullarına başvuran AKP, 38 ilçede oyların tümünün sayımı için YSK’ya başvurdu. AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Sandığın başında bir şeyler oldu, sandığın başında en yetkili kişilerce bir şeyler yapılmış olabilir” dedi.

AKP cephesinden yükselen itiraz seslerine rağmen Binli Yıldırım’ın sürecin daha fazla uzamasını istemediği iddia ediliyor.

CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, Binali YYıldırım’ın itiraz sürecinin uzamasindan rahatsız olduğunu yakın çevresine söylediğini iddia etti.

Yarkadaş, “AKP’nin adayı Binali Yıldırım’ın yakın çevresinden edindiğim izlenime göre; Yıldırım itiraz süreçlerinin uzatılmamasını istiyor. Yıldırım’ın yakın çevresi, AKP’nin İstanbul adayının itirazlarla rencide edildiğini düşünüyor ve sürecin sonlandırılmasını istiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.