Chernobyl dizisi etkiledi: Çernobil Nükleer Santrali’ne ziyaretçi akını

Birbirinden ünlü isimleri bir araya getiren Chernobyl dizisi, konu edindiği Çernobil Nükleer Santrali’ne ve patlamadan etkilenen yerleşim alanlarına ziyaretçi akını yaşanmasına neden oldu.

HBO’nun 5 bölümden oluşan mini dizisi geçtiğimiz günlerde final yapmış olmasına rağmen etkisi hala devam ediyor. Ukrayna’nın Pripyat kentinde bulunan nükleer santrali ziyaret eden çok sayıda kişi, facianın yaşandığı bölgede fotoğraflar çekerek “ben de buradayım” mesajı paylaşıyorlar.

Özellikle Instagram’da yüksek takipçileri bulunan kişilerin rağbet ettiği Çernobil gezileri birbirinden ilginç karelerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Azami ölçüde önlem alınarak yaklaşılması gerekilen alanlarda üstsüz şekilde poz veren bir “influencer” hedefini gerçekleştirerek oldukça yoğun ilgi gördü.

Jared Harris ve Stellan Skarsgard gibi isimlerin rol aldığı Chernobyl dizisi, son yaşananlar ile sosyal medya için yeni bir “tanıtım” alanı açmış benziyor. Avrupa kıtası başta olmak üzere binlerce insani hayatını kaybetmesine neden olan Çernobil Nükleer Santrali, üzerinden 33 yıl geçtikten sonra patlama ile değil birbirinden güzel ve yakışıklılarin verdiği pozlarla bir süre daha gündemde kalacağa benziyor. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.