Chernobyl 4. bölümü yayınlandı! Chernobyl dizisini nasıl izlerim?

Çernobil felaketini anlatan Chernobyl dizisinin 4. bölümü yayınlandı. HBO ve Sky Atlantic ortak yapımı dizi büyük beğeni toplamıştı.

Game of Thrones, The Wire ve Breaking Bad gibi dizileri IMDB puanlamasında geridede bırakan Chernobyl, güçlü kadrosuyla dikkat çekiyor. Son yıllarda yayınlanmış en iyi dizi olarak kabul edilen Chernobyl dizisi, usta oyuncular Jared Harris, Stellan Skarsgard ve Naomi Watts’ı kadrosunda bulunduruyor.

5 bölümden oluşacak mini dizi olarak çekilen Chernobyl, şu ana kadar yayınlanan 3 bölümü ile takdir toplamıştı. Kaliteli yapıtlarıyla bilinen HBO, Game of Thrones’un kötü finaliyle nefes almış oldu.

Peki, Chernobyl dizisini nasıl izleyebilirim? Türkiye’deki yayın haklarını Digitürk’ün sahip olduğu Chernobyl’i BEIN Drama Series kanalından izleyebilirsiniz.

CHERNOBYL DİZİSİNDE NELER OLMUŞTU

Çernobil nükleer santralinde meydana gelen patlama sonrasında pek çok calisan radyasyon nedeniyle hayatını kaybetmisti. Patlamaya ilişkin bilgileri üst düzey yetkililerden saklamaya çalışan santral sorumluları, Pripyat şehrini boşaltmak yerine her şeyin yolunda olduğu mesajını vererek çok sayıda kişinin radyasyona maruz kalmasına neden olmuşlardı.

SSCB lideri Gorbaçov başkanlığında düzenlenen toplantıda da patlamanın boyutunu saklamak isteyenlere, nükleer fizikçi Valeriy Legasov korkunç detaylar açıklayarak patlamanın yerinden denetlenmesi için üst düzey yetkilileri görevlendirildi.

Patlamanın tahmin ettiğinden de daha kotu olduğunu fark eden Legasov, acil eylem planı uygulanması gerektiğini ifade etti. Bunun için öncelikle reaktörün sogutulmasi gerektiğini ifade ederek SSCB ordusunun görevlendirilmesine öncülük etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.