Cem Seymen’e “Gençlik” tepkisi

Ekonomist Cem Seymen, Twitter hesabından gençlerle ilgili paylaşımıyla büyük tepkiye neden oldu.

Seymen, söz konusu paylaşımında, “Ben üzülüyorum. Gençler umutsuz, fırsatını bulsa yurt dışında hayat kuracak. Ne münasebet. Hiç mi bir sivil toplum çalışmasına üye olayım da bi işin ucundan tutayım demez insan? Gençlik elde telefon geyik muhabbeti içinde daha kaç yıl heba edecek ömründen. Şikayet etme, yap!” dedi.

Seymen’e tepki gösteren kullanıcılar, bütün sorumluluğun gençlerin üzerine yıkılmış olmasından duydukları rahatsızlığı dile getirdiler. Türkiye’de yaşanan haksızlık ve hukuksuzluklara dikkat çeken bazı kullanıcılar da, genclerdeki umutsuzluğun sebebibinin hiçbir şey yapmadan bütün sorumluluğu üzerlerine çıkanlardan kaynaklandığını ifade ederek, Seymen’in de bu kişilerden olduğunu belirtiler.

Seymen’e çalıştığı kurumu hatırlatarak, Türkiye gençliğinin umutsuz ve kaçmak için fırsat kollamalarındaki payına dikkat çektiler. Bazıları ise Seymen’in de bir gazeteci olarak kabul edildiğini, gençleri suçlamak yerine çalıştığı kurumdan başlayarak sistemde yaşanan çarpıklıkları dile getirmesini istediler. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.