Etiket: IRAK

IŞİD lideri Ebu Bekir el Bağdadi öldü mü? Ebu Bekir el Bağdadi nerede?

IŞİD lideri Ebu Bekir el Bağdadi, çok sayida ülke tarafından “etkisiz hale getirildiği duyurulmuştu. Ancak yayınlanan son bir görüntü söz konusu iddiaları sarsılmasını neden oldu. Ebu Bekir el Bağdadi öldü mü? ve nerede yaşıyor?

Daha Fazlasını Oku

Irak Meclisi PUBG ve Fortnite oyunlarını yasaklıyor

Irak meclisinde oy birliğiyle alınan bir kararla PUBG ve Fortnite oyunları şiddeti yaydığı gerekçesiyle yasaklandı. Çok oyunculu oyun kategorisinde yer alan PUBG ve Fortnite, Irak’ta özellikle 20 yaş altı nüfus arasında oldukça popüler oyunlar arasında yer alıyor. Meclisin oy birliğiyle aldığı kararı değerlendiren milletvekilleri, oyunların “kamu güvenliği, ahlak vatandaşlık hakları ve eğitim” için tehdit oluşturdukları […]

Daha Fazlasını Oku

İŞİD, Irak ve Suriye’de kaybediyor, Libya’da kazanıyor

Raporlar gösteriyor ki İŞİD, Irak ve Suriye’de alan kaybediyor ama Libya’da kazanıyor. İŞİD, Suriye ve Irak’taki kayıplarının telafi etmek için Libya’ya ağırlık veriyor. Irak ve Şam İslam Devleti, Suriye ve Irak’ta alan kaybediyor ama Libya’da da alan kazanıyor. BM raporu gösteriyor ki İŞİD’in Suriye ve Irak’tan sonraki önemli savaş alanı Libya olacağını gösteriyor.

Daha Fazlasını Oku

İŞİD’in önemli isimlerinden Abu Wahib öldürüldü

Pentagon, ”Çöl Aslanı” lakabı ile tanınan Abu Wahib, ABD ve Koalisyon güçlerinin Irak’ın Anbar kentinde yaptığı hava saldırısında hayatını kaybettiğini açıkladı. İŞİD’in önemli komutanlarından biri olarak kabul edilen Abu Wahib, yanındaki üç militan ile birlikte yol aldıkları arabaya düzenlenen hava saldırısında öldürüldü. Abu Wahib, El Kaide’nin eski Anbar sorumlusuydu.

Daha Fazlasını Oku