Bir dönem CNN Türk’te çalışan Emin Çapa: “Kesin bilgi. Ekrem İmamoğlu’nun yayını bitsin diye reji telefonla arandı”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarını gündeme getirdiği için CNN Türk’te katıldığını programın “yukarıdan gelen telefon” sonrasında bitirildiğine dair iddialara bir yenisi eklendi. Eski CNN Türk çalışanı Emin Çapa, iddiaları doğrulayarak “Kesin bilgi olarak yazıyorum. Evet, Ekrem İmamoğlu yayını bitsin diye reji telefonla arandı” dedi.

Ekonomist Çapa, sosyal medya hesabından şunları paylaştı, “Kesin bilgi olarak yazıyorum. Evet Ekrem İmamoğlu yayını bitsin diye reji telefonla arandı. Evet yayının tekrarının konulmaması talimatı verildi.
#SüreBitti
(Böylece ayrıldığım kanalla ilgili konuşmama kuralımı 15 ay sonra ilk kez yıkmış oldum. Neden? Aşağıda)

Büyük kısmında yönetici olmak üzere 20 yıl çalıştığım, haklı/haksız iktidar ve muhalefetin ağır eleştirilerine uğrasak da, bir takım doğrulara tutunmaya çalıştığımız (bazen başardık bazen başarısız olduk) kanalın düştüğü durum içimi acıtıyor.

Ha bu tavırların seçim üzerinde bir etkisi var mı? İmamoğlu’nun seçimi kazanmak için bu yayınlara ihtiyacı var mı? Hayır yok. Zaten artık bu tip yayınlara çıkmamalı. Çünkü buradaki amaç, “bakın biz ona da söz hakkı veriyoruz, İmamoğlu mağdur değil” imajı yaratmak.” dedi.

Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programına konuk olan İmamoğlu, yayının sonlandırılmasından önce IBB’deki yolsuzluk iddiaları ile ilgili “Son 6 ayda tek bir müdürlükte fikir projesi olarak hazırlanan ama uygulanmayan projelere 226 milyon harcanmış. İsraf. İhtiyaç dışı araç masrafı 120 milyon. Yıllık bunlar. İsraf düzenini tasarruf düzenine dönüştüreceğiz” demişti. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.