Binali Yıldırım’ın paylaşımı tepki çekti

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımla tepkilerin hedefi oldu.

Yıldırım, daha önce açıkça karşı olduğunu belirttiği su indirimini, “AKP’nin teklifiyle” vurgusuyla kendi partisinin başarısı olarak duyurdu. Yıldırım’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Görevde olduğu süre boyunca sözlerini yerine getirmek yerine veri çalmayla, musakka-antrikot muhabbetiyle uğraşanların sebep olduğu arızalar gideriliyor. AK Parti’nin teklifiyle 2 gün içinde hayata geçen bu yeniliklerin inşallah devamı gelecek” denilerek dolaylı olarak İmamoğlu’nun eleştirilmesi yoğun tepkiye neden oldu.

Yıldırım, 31 Mart yerel seçiminden önce Habertürk TV’de katıldığı programda su indirimine “kaldıramayacağımız bir maliyet… tamam yapalım da nerden finanse edeceğiz ” diyerek karşı çıkmıştı. YSK’nın yenileme kararı sonrası seçim stratejisini değiştiren Yıldırım, İmamoğlu’nun akbil ve su indirimlerini benimseyerek çalışmalarının odak noktası haline getirdi.

Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldıktan sonra İBB Meclisine akbil indirimi teklifini sunmuş ancak AKP’li üyeler tarafından sert bir şekilde eleştirilmiş ve finansman sıkıntısı nedeniyle gerçekleştirilmeyeceği öne sürülmüştü.

Finansman konusundaki eleştirilere yanıt veren İmamoğlu, başta Bilal Erdoğan yöneticilik yaptığı derneklere yapılan 800 milyon liralık yardımın durdurulması ile sağlanacağını açıklamıştı.

YILDIRIM’A TEPKİ

Cumhur İttifakı adayının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlara tepki gösteren kullanıcılar, Yıldırım’a Ekrem İmamoğlu’nu taklit ettiği gerekçesiyle tepki gösteriyorlar.

Sosyal medyadaki tepkilerden bazıları şöyle:

“Sayın @ekrem_imamoglu;
18 günlük başkanlığınızda yaptığınız icraatlerin rakibiniz tarafından kopyalanması ve hakkınız olan mazbatanızın çalınması, sizin gelecekte çok daha büyük başarılara imza atacağınız göstergesidir.
Sizi bir kez daha gönülden tebrik ediyorum…”

“icraatlarınızı da çalmışlar:) @ekrem_imamoglu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.