Binali Yıldırım’a iftar eleştirisi: “Yemek masası dururken yere sofra kurulmuş “

AKP Istanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın Avcılar’da iftar icin gittiği evde hazırlanan sofra tepkilere neden oldu.

Avcılar’da iftar için Kurtuluş ve Nafiye Çakır çiftinin evine misafir olan Yıldırım’ın yemek masası yerine yer sofrasına oturması sosyal medyada espri ve eleştirilerin konusu oldu.

Yıldırım’ın fotoğraf çektirilmek için yer sofrasına oturtulduğunu belirten bazı sosyal medya kullanıcıları, görüntünün absürtlüğüne “masa örtüsünü sofra bezi olarak kullanmışlar” diyerek dikkat çektiler.

Gazeteci İsmail Saymaz da görüntüye tepki göstererek “Bu ev ziyaretlerinin cılkı çıktı. Evde masa var. Masa dururken yerde yemek yeniyor. Üstelik masa örtüsünü yer sofrası bezi diye yere sermişler. Trajikomik” yorumunda bulundu.

RAMAZAN GELENEĞİ: FAKİR BIR AİLE İLE İFTAR

Ramazan ayı boyunca siyasilerin fakir ailelerle iftar açma istekleri, oy ve toplumun geniş bir kısmında sempati olarak geri dönüşe neden oluyor.

Bu yıl da çok sayıda siyasetçi yer sofrasında, 2 çeşit yemeği ev sahipleriylet birlikte paylaşırken çekilen görüntülerini basın kuruluşlarına servis ederek geri dönüş ummaya başladılar. Ziyaret edilen evlerin kimi zaman içler acısı hali, siyasiler için başarısızlıklarını değil, ne kadar Müslüman olduklarını gösterdiği için uzun zamandır varlığını sürdüren gelenekte şu ana kadar herhangi bir değişiklik yaşanmadı.

Ekonomik krizden kaynaklanan enflasyon nedeniyle önceki yıllara göre daha da kötü günler geçiren yoksul aileler, fotoğraf karelerinden sonra makus kaderlerine terk ediliyorlar. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.