Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu’nun televizyon çağrısına yanıt verdi

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Cuma namazını Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay ile birlikte Beyoğlu Arap Camii’nde kıldı. Cuma çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, Ekrem İmamoğlu’nun canlı yayın çağrısıyla ilgili soruya “tek başına olmaz” yanıtını verdi.

Yıldırım, bir gazetecinin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’yla beraber televizyon programına çıkma konusuna ilişkin, “Olabilir tabii. Onlar konuşulur kararlaştırılır. Tek başına olmaz” cevabını verdi.

Yıldırım, “Karar vermek için düşünüyor musunuz?” sorusunu ise “Gerekirse düşünülür. Daha günümüz var” şeklinde yanıtladı.

CHP’NİN SANDIK KURULLARI İTİRAZI
“CHP’nin, YSK’nın oluşturduğu sandık kurulu listesinde yine kamu görevlisi olmayan kişilerin bulunduğu iddiasına” ilişkin soru üzerine Yıldırım, şunları söyledi:

“İtiraz etsinler, değiştirsinler. Listeler önceden verilmiyordu artık veriliyor. Önceden yanlış yaptıkları için şimdi Seçim Kurulu karar aldı, partilere listeleri veriyor. Partiler de uymayanları değiştirtiyor. Bu normal bir şey.”

Yıldırım, “Yine kamu görevlisi olmayan kişilerin olması durumunda seçim tekrarı olur mu?” sorusunu, “Ne alakası var. Bunu değiştirmek için zaman var. İtiraz edecekler. İstanbul’da ihtiyacın 7 katı kamu görevlisi var” sözleriyle yanıtladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.