Batman’da kan davası cinayeti: Polise tepki

Batman’da kan davalı oldukları ifade edilen iki genç arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesinden sonra 20’den fazla bıçak darbesi alan gençlerden biri hayatını kaybetti.

Şehirlerarası Otogar’da meydana gelen kan dondurucu olay, çevredikiler tarafından saniye saniye kaydedildi. Bıçak darbeleri sonrası yere yığılan genç, uzun sure can çekişti. Bıçakladığı gencin yanından uzun süre ayrılmayan zanlı, polislerin müdahalesi ile olay yerinden uzaklaştırıldı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, polis zanlıya müdahale etmek yerine çevrede toplananları görüntü almasını engelliyor ve olay yerini boşaltmalarına istiyor. Bazı kişilerin, elinde döner bıçağı olan şahsın vurulması için polisler çağrıda bulunduğu da duyuluyor.

POLİSLERE TEPKİ

Uzun süre kan kaybeden gencin müdahale edilmesine rağmen hayatını kaybettiği bildiriliyor. Ölüm sonrasında polisin zanlıya müdahale etmek konusunda geç kalan ve yaralıya müdahale edilmesi için uzaklaştırmak yerine cevredilere müdahale edilmesi eleştirilere neden oldu.

Zanlının defalarca bıcakladığı gencin kan kaybından ölmesi için basından ayrılmadığı, polisin yetersiz müdahalesinin de ölüm de büyük bir etken olduğu ifade ediliyor. (Mugayir)

https://twitter.com/haberdr/status/1167356475062329344?s=19

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.