Anadolu Ajansı’ndan Kadir Mısıroğlu paylaşımı: Tarihin gerçekliği yoluna adanmış bir ömür

Anadolu Ajansı, hayatını kaybeden muhafazakar tarihçi Kadir Mısıroğlu’nun kısa biyografisini haberleştirdi. AA, Mısıroğlu’nu “Tarihin gerçekliği yoluna adanmış bir ömür” diyerek tanımladı.

Mustafa Kemal Atatürk ve Yunanistan’a yönelik tartışmalı görüşleriyle bilinen tarihçi Mısıroğlu, dün tedavi gördüğü hastanede 84 yaşında hayatını kaybetmişti. AA, Mısıroğlu’nu “Tarihin gerçekliği yoluna adanmış bir ömür. Tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu, ‘Yunan Mezalimi – Türk’ün Siyah Kitabı’, ‘Filistin Dramı’nın Düşündürdükleri’, ‘İslam Dünya Görüşü’ ve ‘Tarihten Günümüze Ermeni Meselesi ve Zulümler’ gibi birçok eser kaleme aldı” diye tanımladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakarete varan açıklamaları ve Kurtuluş Savaşı dönemine dair yaptığı yorumlarla tanınan Kadir Mısıroğlu, birçok kişinin tepkisine neden olmuştu.

Anadolu Ajansı’nın haberine tepki

Mısıroğlu, bir sohbeti esnasında “Eğer bir Müslüman Atatürk’ü seviyorum derse ya ahmaktır ya sahtekardır” diyerek kamuoyunda yoğun tepkisini çekmişti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Anadolu Ajansı’nda, Atatürk’e hakaret eden bir şahsa yönelik övgü dolu sözler, şaşkınlık ve kızgınlıkla karşılandı. Söz konusu haberi Twitter hesabından paylaşan AA’na tepki gösteren vatandaşlar “insan hayret ediyor doğrusu…. gerçekten pess!!” ve “gerçekten pes artık” benzeri tepkiler gösterdi. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.