AKPliler, İmamoğlu’nun İstanbulluları heyecanlandıran ‘7/24 ulaşım’ vaadine tepkili: “Taksicilerin rızkına düşman bu adam”

Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan (seçilmiş) adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da 7/24 ulaşım vaadinde bulundu. İmamoğlu’nun vaadine tepki gösteren AKPliler, “taksicilerin para kazanamaması” amacı güdüldüğünü iddia ettiler.

31 Mart’ta AKP adayı Binli Yıldırım’ı 30 bin oy farkıyla geçerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan İmamoğlu, seçimlerden önce sık sık dile getirdiği 7/24 ulaşım vaadini 23 Haziran seçimi için tekrar dile getirdi. İmamoğlu, gençlerin taleplerine dikkat çekerek, İstanbul gibi bir şehirde ulaşımın önemine değindi. 7/24 ulaşım için “Tutumumuz net. 24 saat ulaşımı sağlayacağız. Gece çalışan insanlar ve gençler tarafından isteniyor” demişti.

AKPliler ise İmamoğlu’nun çok sayıda vatandaşın yararına olan vaadine sosyal medyada tepki gösterdiler. AKPli @fanyakaplanwave adli hesap, “Taksicilerin rızkına düşman bu adam. Ekmek yemesin mi taksiciler zaten, bir gece çalışıyorlar. Bu adamı görün ey taksiciler…” dedi.

Taksi ücretlerinin gece vakitleri normalden daha pahalı olması ve taksicilerin genellikle müşteri geçmesinden dolayı mağdur olan İstanbullular ise espri de barındıran yanıtlar ile söz konusu tepkiye karşılık verdiler. @avaligul nickli kullanıcı, “Matbaa gelirse hattatlar işlerini kaybeder 2019 edition” diyerek tepki çeken görüşün mantısızlığına dikkat çekti. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.