AKP milletvekili Mustafa Yeneroğlu “Çocuklarımızın yüzüne bakmak istiyorum” diyerek istifa etti

AKP İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun “Çocuklarımızın yüzüne bakmak istiyorum” diyerek partideki görevlerinden istifa ettiği iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın politikalarına yönelik isim vermeden yaptığı eleştirileri ile gündeme gelen Yeneroğlu ile telefonda görüştüğünü Hürriyet gazetesindeki köşesinde belirten Hande Fırat, istifa mektubunun yetkililere verildiğini belirtti.

Yeneroğlu’nun istifa kararını, Erdoğan’ın kendisi dahil bazı AKP’li isimlere yönelik “arkamdan iş çevirenler var” suçlamasının etkili olduğunu yazan Fırat, telefon görüşmesinin detaylarını da aktardı. Yeneroğlu’nun görüşmede, “Ben bugüne kadar eleştiri ve endişelerimi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hep paylaştım. Ancak toplum gün geçtikçe kutuplaşıyor. Benim gibi düşünmeyen, yaşamayan, bakmayan insanların da huzurlu olmasını istiyorum çünkü onların huzuru da benim huzurum. Ben kimse ile beraber hareket etmiyorum. Çocuklarımızın yüzüne bakabilmek istiyorum’’ dediğini aktardı.

Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun AKP’ye yönelik eleştirileri sonrasında gündeme gelen ve “başkaldırı ” olarak değerlendiren mevcut AKP milletvekillerinin açıklamaları sert tepkilere neden olmuştu. Son günlerde özellikle sosyal medya hesabından, AKP iktidari döneminde yaşanan yaygın “hukuksuzluk” olaylarının kabul edilemez olduğunu ifade eden Yeneroğlu, söz konusu tepkilerin ana odağında yer alan isimlerin başında yer alıyordu.

Yeneroğlu, YSK’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimini yenilemek kararını “Büyük hukukçu Ebu Hanife’nin ‘mihraptan ve minberden hukukun sesini kısarsanız, Hz. Allah da sizin nefesinizi, iflâhınızı kısar’ ikazı her okuduğumuzda sarsılmamızı sağlıyorsa, hayırlı sahurlar dilerim…. aksi takdirde tuttuğumuz oruç bizi kurtarmayabilir” diyerek oldukça sert tepki göstermişti.

Fırat’a göre AKP’deki5butun görevlerinden istifa eden Yeneroğlu’nun, Erdoğan’a milletvekilliğinden de istifa etmeye hazır olduğu mesajını ilettiğinin altını çizdi.

Yeneroğlu’nun bir sonraki adımının ne olacağı merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.