AKP Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun paylaşımlarına tepki: “Çok ikna edici”

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, sosyal medya paylaşımları ile gündem oldu. AKP’li Göksu, İBB’de ihtiyaç fazlası araç bulunduğu yönündeki iddiaya “İhtiyaç fazlası araç yoktur” yanıtını verdi.

Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyası esnasında dolaylı yoldan ifade ettiği “israf ve usulsüzlük” iddiaları, son günlerde farklı kaynaklar gösterilerek gün yüzüne çıkıyor. AKP’li başkanlar döneminde IBB’deki israfi ve usulsüzlüklerin kamuoyunda çok konuşulması, AKP’li bazı isimleri harekete geçirdi.

Son günlerinde tartışmalı ismi Göksu, sosyal medyada söz konusu “israf”ve” usulsüzlük” suçlamalarına yanıt vermek için çok sayıda görsel paylaştı. Göksu, “IBB’de ihtiyaç dışı araç masrafı 120 milyon” iddiasına, “IBB’de ihtiyaç dışı araç söz konusu değildir” yanıtını verdi.

Göksu’nun yanıtına tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, esprili bir şekilde “çok ikna edici” ifadelerini kullandılar. Göksu, söz konusu paylaşımı AKP’nin İstanbul Büyükşehir adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasına destek vermek için yaptı.

Ayrıca, IBB’de web tasarım işi için bir firmaya 80 milyon ödeme yapıldığı iddialarını sosyal medya paylaşımı ile kabul eden Göksu, söz konusu ödemenin 36 çalışanın ödemesi ve ekipman alınması icin yapıldığını belirtti. Bu açıklamaya tepki gösteren bazı yazılım uzmanları, Göksu’nun belirttiği işlerin 80 milyon tutmasının imkansız olduğunu ifade ettiler.

PONTUS VE İHALELER

Esenler Belediye Başkanı, geçtiğimiz günlerde de Ekrem İmamoğlu’na, bir Yunan gazetesinin haberini kaynak gösterek “Pontus” demiş ve büyük bir tartışmaya neden olmuştu. Tartışmaya kaynaklık eden Yunan Ethnos gazetesinin muhabiri, AKP’lilerin kaynak gösterdiği haberinde kullanılan “Pontus, Karadeniz bölgesinin adı” açıklamasını yapmıştı.

Bazı basın yayın organlarında da Göksu’nun kardeşinin yöneticilik yaptığı Yeni Dünya Vakfı üyelerinin İstanbul ve Esenler başta olmak üzere AKP’li belediyelerden çok sayıda ihale aldıkları iddia edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.