AKP, Binali Yıldırım için İstanbul’a seçmen taşıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP), 23 Haziran İstanbul seçimi için Türkiye’nin pek çok noktasında İstanbul’a seçmen taşıyor.

31 Mart’ta Ekrem İmamoğlu’na küçük bir farkla yenilen ancak YSK’nın hukuksuz kararı ile yenileme kararı alınan Istanbul seçimi, AKP’yi köylerine tatile gitmiş seçmenleri İstanbul’a getirmeye kadar götürdü.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde konvoy oluşturmuş otobüslere bindirilmiş yüzlerce seçmenin, İstanbul’a doğru yola çıktıkları görülüyor. Sadece Kastamonu’dan İstanbul’a 110 otobüsle seçmen taşıdığını ifade eden AKP’ye yakın isimler, diğer illerde de aynı şekilde seçmen taşındığı belirtiyorlar.

Sosyal medyaya yansıyan görüntüler sonrasında söz konusu otobüslerin hangi kaynak kullanılarak tutulduğuna dair sorulara neden oldu. Sayıştay raporlarına da yansıyan AKP’li belediyelerin devlet kaynaklarını israf etmesi, 23 Haziran seçimini kazanmak için her yolu deneyen AKP’ye yönelik soru işaretleri oluşturdu.

CHP SECMENİNE SEYAHAT ENGELİ

AKP, hangi kaynaklar kullanılarak kiralandığı belli olmayan otobüslerle İstanbul’a seçmen taşırken, CHP seçmenleri olduğu ifade edilen ve Ege iel Akdeniz sahillerinde tatil yapanlara da anlaşılması güç zorluklar çıkarılıyor.

THY, söz konusu tatil merkezlerinden İstanbul’a birçok seferi iptal ederken, IDO da deniz ulaşımı sağlayan seferlerinin çoğunu iptal etti. Sahil şeridinde İstanbul’a ulaşım için yoğun talep olmasına rağmen başta THY olmak üzere alınan iptal kararları, çok sayıda seçmeni daha zorlu yolları tercih etmesine neden oluyor.

23 Haziran seçimine günler kala yapılan uyarılara uyarak erken rezervasyon ile bilet ayıran vatandaşların yaşadığı mağduriyet, alınan kararda art niyet mi var sorularının sıkça dile getirilmesine neden oluyor. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.