Ahmet Şık: Oy kullanırken yağma ve talanı unutma

Halkların Demokrasi Partisi(HDP) Istanbul Milletvekili Ahmet Şık, sosyal medya hesabından 23 Haziran’da oy kullanacak seçmenlere “oy kullanırken yağma ve talani unutma” diyerek seslendi.

İstanbul Havalimanı ve 3. köprü inşaatı için kesilen Kuzey Ormanları ile ilgili bir haberi alıntılayan Şık, 2.5 milyon olarak açıklanan kesilen ağaç sayısının aslında 13 milyon olduğunun ortaya çıkmasına “Oy kullanırken şu talan ve yağmayı da unutma” diyerek tepki gösterdi.

Şık’ın tepkisi, AKP hükümetlerince Ulaştırma Bakanı olarak görev yapan Binli Yıldırım’ı doğrudan etkiliyor. Yıldırım, 13 milyon ağacın kesildiği projelerden olan ve işlevsiz olduğu gerekçesiyle de eleştirilen İstanbul Havalimanı projesinin baş aktörü olduğu ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde eski THY Genel Kurul Başkanı Temel Kotil, meslek hayatını kaleme aldığı kitabında, dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a yeni havalimanına gerek olmadığı, Atatürk Havalimanına ek bir pist ile en az 10 yıllık ihtiyacın karşılaşanacağını ifade ettiğini yazmıştı.

İMAMOĞLU MU YILDIRIM MI

23 Haziran’da YSK’nın hukuksuz iptal kararı ile yeniden sandık başına gidecek İstanbul seçmeni, AKP ve MHP’nin koalisyon adayı Binli Yıldırım ile Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu arasında tercih yapacak. 31 Mart’ta seçimi kazanmasına rağmen başkanlığı iptal edilen İmamoğlu, yenileme seçiminin favorisi olarak gösteriliyor. (Mugayir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.