Ahmet Davutoğlu’ndan AKP mesajı

Parti kuracağı konuşulan eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP’nin 18. kuruluş yıl dönümü için mesaj yayınladı.

Davutoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajda, ”Milletimizin özgürlük, adalet, kalkınma beklentilerini karşılamak üzere yola çıkan AK Parti 18 yılını doldurdu. Yapılan hizmetlerin, vesayetle mücadelenin, vizyoner bakışın aktörlerini ve samimiyetlerine genel başkanlığımda şahit olduğum isimsiz kahramanları tebrik ediyorum” dedi.

Doğu ve Güneydoğu illerinde yeni parti kurma hazırlığı olarak değerlendirilen çeşitli toplantılar düzenleyen Davtoğlu’nun yayınladığı mesaj, AKP kadrolarına ve seçmenine ”göz kırpma” olduğu ifade ediliyor.

Mayıs 2016’da Recep Tayyip Erdoğan’a yakın isimlerin yayınladığı ortaya çıkan ”Pelikan Bildirisi” ile Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığı görevinden istifa etmek zorunda kalan Davutoğlu, geçtiğimiz Mayıs ayında 3 yıllık sessizliğini bozarak 15 sayfalık bir bildiri ile ”Türkiye’nin mevcut durumundan” rahatsızlığını dile getirmişti.

Oldukça ağır ifadelerin yer aldığı bildiride, AKP iktidarına ”yolsuzluk” ve ”adam kayırma” başta olmak üzere pek çok başlıkta suçlamalar yöneltmişti. Davutoğlu, direkt Erdoğan’ın ismini kullanmasa da ekonomide yaşanan kötü gidişin ”ehil olmayan” kişilere, akrabalık bağı nedeniyle önemli yetkiler verilmesinin etkili olduğunu ifade etmişt. Bu, Erdoğan’ın damadı olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelik bir eleştiri olarak yorumlanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.