2019 yılının en çok kazanan kadın sanatçıları belli oldu

2019 yılının en fazla gelir elde eden kadin sanatçıları belli oldu. Forbes dergisinin her yıl yayınladığı geleneksel listesinde Taylow Swift açık ara birinci sırada yer aldı.

12 yıl önce country müzikle kariyerine başlayan güzel şarkıcı, 2019 yılında 185 milyon kazanarak en fazla kazanan kadin sanatçı oldu. Swift, Amerika Birleşik Devletleri genelinde çıktığı Stadyum turlarında elde ettiği gelir, 185 milyonluk kazancının en önemli parçasını oluşturuyor. Swift’in söz konusu türden 226 milyon dolar kazandığı tahmin ediliyor.

Ayrıca, Universal Republic Records ile yeni anlaşmaya imza atan ve son albümü Lover geçtiğimiz hafta yayınlanan Swift’in gelirini patlaması bekleniyor.

Listenin ikinci sırasında ise Jay Z ile evliliği ve beraber yürüttükleri iş nedeniyle oldukça konuşulan Beyonce bulunuyor. Diva olarak da adlandırılan Beyonce, 82 milyon dolar kazanç elde etmesini bildi. Dudak ucuklatan kazancının ana kısmını eşiyle birlikte gerçekleştirdiği On The Run II turu ve Netflix özel Homecoming albümünden elde etti.

Milyonlar kazanan kadın şarkıcılar listesinin üçüncü sırasında ise lüks ürün üreticisi LWMH ile birlikte giriştiği Fenty Beauty markasıyla 62 milyon dolar kazanan Barbadoslu Rihanna kendisine yer buldu.

En çok kazanan 10 kadın sanatçı listesi

  1. Shakira – 35 milyon dolar

  2. Celine Dion – 37.5 milyon dolar

  3. Lady Gaga – 39.5 milyon dolar

  4. Jennifer Lopez – 43 milyon dolar

  5. Ariana Grande – 48 milyon dolar

  6. Pink – 57 milyon dolar

  7. Katy Perry – 57.5 milyon dolar

  8. Rihanna – 62 milyon dolar

  9. Beyoncé – 82 milyon dolar

  10. Taylor Swift – 185 milyon dolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.