2019 Formula 1 Kanada Grand Prix (GP) hangi kanalda? Saat kaçta?

Formula 1 sezonunun 6. yarışı olan Kanada GP ile devam edecek. Su anda kadar Mercedes’in surklase ettiği 2019 sezonun 6. yarışında Ferrari de oldukça iddialı. Peki, 2019 Formula 1 Kanada Grand Prix (GP) hangi kanalda? Saat kaçta?

Siralama turlarında bir ilki gerçekleştiren Ferrari sürücüsü Sebastian Vettel, 2019 sezonunda ilk defa Mercedesleri geride bırakmayı başardı. Vettel, Kanada GP’ye birinci sırada başlayacak.

Vettel’in gerisinde kalan sürücüler klasmanı lideri Lewis Hamilton ise yarışa ikinci sırada başlayacak. Vettel’in şampiyonluk yarışına ortak olmasını istemeyen Hamilton, galibiyet peşinde.

Ferrari’nin Monakolu pilotu Charles Leclerc oldukça iyi başladığı haftasonunda sirlaam turlarında üçüncü sıraya yerleşti. Leclerc, Bahreyn Grand Prix’sinde yaşadığı talihsizlikle ilk zaferini kaçırmıştı, Montreal’de zirve için her şeyini ortaya koyacağını belirtiyor.

Formula 1’de 2019 sezonunun siralam kurlarındaki en büyük sürprizi Renault pilotu Daniel Ricardo’nun Bottas ve Gasly’i geçerek yarışa 4. sıradan başlayacak olması oldu.

Kanada Grand Prix (GP) hayal kırıklıkları ise Red Bull’un Hollandalı pilotu Max Verstapen ve Mercedes’in Finlisi Valteri Bottas oldu. Verstapen, sıralama turlarının ikinci seansında Magnusen’in kazası nedeniyle elenerek yarışa 11. sıradan başlayacak. Bottas ise lastiklerinde yaşadığı tutunma problemi nedeniyle çok fazla zaman kaybetti ve yarışa 6. siradan başlayacak

KANADA GRAND PRİX HANGİ KANALDA? SAAT KAÇTA?

Formula 1 Kanada Grand Prix’sini 9 Haziran Pazar günü Türkiye saati ile 21 itibariyle Smart Spor ve S Spor ekranlarından takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.