2019-20 Süper Lig sezonu ne zaman başlıyor? Kaçıncı sezon?

Yabancı kuralında değişikliğe gidilmesiyle rekabet seviyesi ve maç kalitesi artacak olan 2019-20 Süper Lig sezonu ne zaman başlıyor? ve kaçıncı sezon olacak?

Galatasaray’ın şampiyon olarak tamamladığı 2018-19 sezonu birbirinden çekişmeli maçlar ve dikkat çekici bir şekilde artan futbol kalitesiyle Süper Lig sadece Türkiye’de değil, dünyada da izlenen bir lig oldu.

Katar sermayesi BEIN’in yayın haklarını almasıyla güçlü bir reklam ekibine kavuşan lig, Fransa, ABD,Balkanlar, Brezilya, Orta Doğu ve İsrail’de çok sayıda maç yayınlanmasıyla dünyaya açıldı.

Fenerbahçe’nin lig düşme korkusu yaşadığı sezon, hayal kırıklıkları, mucizeler ve yıllarca unutulmayacak zaferlerle doluydu. Ancak, ileriye bakmak hem takımlar hem de izleyiciler için daha iyi olacaktır.

Yeniden yapılanmaya giderek daha iddialı olmak isteyen Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Başakşehir gibi takımlar ile unvanını korumak isteyen Galatasaray arasındaki mücadeleye sahne olacak 2019-20 Süper Lig sezonu, 16 Ağustos 2019’da başlayıp, 17 Mayıs 2020’de sona erecek.

KAÇINCI SEZON OLACAK?

1959 yılında kurulan ve bir sonraki sezon bugünkü halini alan Süper Lig, 2019-20’de 62. sezonu oynanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.